zdjęcie prof. M. Arabskiego

Wyróżnienie dla prof. M. Arabskiego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał 1 października 2020 roku Zespół doradczy do spraw szkół doktorskich. W jego skład weszło siedem osób. Na czele nowego gremium stanął prof. Ryszard Naskręcki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miło nam poinformować, że w zespole znalazł się nasz instytutowy kolega dr hab. Michał Arabski prof. UJK. Zespół będzie realizować zadania o charakterze doradczym w zakresie europejskich i światowych praktyk i trendów kształcenia doktorantów i funkcjonowania szkół doktorskich oraz przedstawiać rekomendacje dotyczące rozwiązań sprzyjających podnoszeniu jakości kształcenia doktorantów i usprawniających pod względem instytucjonalnym funkcjonowanie szkół doktorskich, w kontekście doświadczeń międzynarodowych.
Gratulujemy!!!