50-lecie IB

50-lecie Instytutu

Szanowni Państwo,

Jubileusz 50-lecia Instytutu Biologii już niebawem!

W 2023 roku Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach obchodzi jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Analizując karty historii i tradycji Instytutu należy zauważyć, że minione pół wieku to okres wytężonej, ale też owocnej pracy naukowej, m.in. w warunkach zachodzących w Polsce zmian ustrojowych oraz organizacyjnych w zakresie szkolnictwa wyższego.

Instytut Biologii został utworzony w 1973 roku i jest jednym z najstarszych i największych instytutów Uniwersytetu. Od blisko 50 lat prowadzi badania naukowe i kształcenie biologów na najwyższym poziomie. Pół wieku Instytutu to wielu wybitnych profesorów i nauczycieli akademickich, ale także zaangażowanych pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjnych. Na przestrzeni minionych lat Instytut może poszczycić się licznymi osiągnięciami, wśród których warto podkreślić dokonania w zakresie działalności badawczej udokumentowane publikacjami i opracowaniami eksperckimi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej
pt.
„Z doświadczeniem w przyszłość” – 50 lat Instytutu Biologii,
która odbędzie się w dniach 29-30 września 2023 rok.

Zapraszamy gorąco Pracowników, zarówno obecnych jak i byłych, ale także Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Instytutu Biologii.

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem 1 oraz programem konferencji (załącznik nr 1).

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 30 czerwca 2023 r.

50 lat Instytutu Biologii

29-30 września 2023 r. fot. Paweł Frejowski, więcej zdjęć: link