promocja kierunku rolnictwo

Promocja kierunku Rolnictwo oraz Projektu „Branżowo-Przyszłościowo!

W dniu 21 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024, w której na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Lach, uczestniczyli Pracownicy Instytutu Biologii, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dr Magdalena Trojak oraz dr Ernest Skowron.

W wydarzeniu brali również udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz liczni zaproszeni goście: Przemysław Saltarski – Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr hab. inż. Dariusz Bojczuk prof. Politechniki Świętokrzyskiej, prof. dr hab. inż. Jacek Dach z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. inż. Dariusz Kwaśniewski, prof. Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Małgorzata Grudzień Kierownika z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Pińczowie, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Karina Wojniak, kierownik Biura Powiatowego w Świętokrzyskim OR Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marcina Marciniaka, kierownika Stadniny Koni Michałów oraz byli Dyrektorzy Zespołu Szkół.

Spotkanie było okazją do promocji nowego kierunku studiów Rolnictwo oraz Projektu „Branżowo-Przyszłościowo! realizowanego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr FERS.01.05-IP.08-0052/23-00 zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Fotorelacja z wydarzenia – link